Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W dniu 17.10.2012 roku uczniowie klas IVa, IVc i Vb uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było zwiedzanie Sejmu.

W Sali Wszechnicy Sejmowej dzieci usłyszały skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, a potem oglądały galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Na głównym korytarzu zobaczyły również gablotę z laskami marszałkowskimi oraz Salę Kolumnową.

Uczestnicy wycieczki po tej niezwykłej lekcji udali się na spacer po Warszawskich Łazienkach. Zespół pałacowo-parkowy wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją był wjazd na taras widokowy XXX-tka Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie wystawy „Geniusz Leonardo da Vinci”.