Lekcja przyrody w lesie

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

10 października 2017 roku klasa 3b i 3a wybrały się na wycieczkę do lasu. Wycieczka rozpoczęła się na dworcu kolejowym w Kole, skąd dzieci pojechały pociągiem do stacji Budki Nowe. Dzieciom towarzyszyły panie nauczycielki: Edyta Zabłocka, Patrycja Zabłocka, Ilona Szczecińska i Sylwia Rakowska.

Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, poznali warstwową budowę lasu, roślinność i zwierzęta występujące w jego warstwach. Zbierali grzyby, które rozpoznawali w oparciu o atlasy grzybów. Za pomocą lup poszukiwali organizmów tworzących łańcuchy pokarmowe. Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci było poznawanie faktury drzew i kalkowanie ich kory.

Dzieci prowadziły własne obserwacje i sporządzały notatki z lekcji, które wykorzystały do napisania sprawozdania z wycieczki. Z lasu uczniowie przywieźli zebrany materiał przyrodniczy, z którego wykonali makiety lasu.

Wszyscy uczestnicy wrócili pełni wrażeń i z bagażem nowych doświadczeń.