Kolejne realizacje przedsięwzięć w ramach rządowego programu Bezpieczna+ 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W dniu 2 grudnia 2016 r. w naszej szkole gościł druh Henryk Perzyński. Spotkał się z dziećmi i nauczycielami uczestniczącymi w rządowym programie „Bezpieczna+” 2016. Druh Henryk opowiadał dzieciom o zasadach harcerskich, o życiu obozowym. Latem jako kierownik artystyczny Manufaktury Piosenki Harcerskiej przebywał na obozie letnim w Lubiatowie. Wyjaśnił dzieciom dlaczego organizowane są całodobowe warty harcerskie, jak bawić się bez telewizora w letnie wieczory. Druh Henryk wraz z zuchami i harcerzami działającymi w naszej szkole zaprezentował harcerskie pląsy, w które zaangażowali się wszyscy uczestnicy.

Druh opowiedział o wielkim wyróżnieniu jakim jest Order Uśmiechu przyznany przez dzieci w 1993 r. Wśród dzieci wręczających mu medal była Joanna Perzyńska-Pluchrat – druhna, a zarazem nauczycielka naszej szkoły.

Na zakończenie Pan Henryk Perzyński podarował szkole śpiewnik z nutami „Śpiewanki znad Warty” wraz ze swoją dedykacją dla dzieci.

Psycholog szkolny – Marcin Wasiak