Nasze pluszaki zaczynają służbę…

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Dnia 05 maja 2017 roku odbył się finał kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem”, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spotkanie otworzył komendant PPSP w Kole, który podziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w akcji. Zebrane maskotki trafiły do jednostek OSP na terenie  powiatu kolskiego. W tym działaniu wsparły nas kolskie placówki działające na Szkolnych Blogach (ZS1 w Kole, OSW w Kole) oraz z Fundacja Szlachetny Bohater z Poznania. Wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić sporą ilość pluszowych zabawek (ponad 500).

Podczas finału uczniowie mogli wysłuchać pogadanki dotyczącej różnorakich zagrożeń oraz utrwalić odpowiednie zachowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Mieli możliwość zobaczyć symulacje wypadku drogowego oraz strażaków w akcji z Misiem – Ratownisiem.

Celem kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem” jest udzielanie wsparcia i zwiększanie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Akcja odbywała się pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.