Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

"Kasztanowa akcja"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015


    
Rewelacyjnym wynikiem zakończyła się akcja kasztanobrania w naszej szkole. Młodzież zebrała tego naturalnego surowca łącznie 1698 kg. Zbiory zostaną wykorzystane w przemyśle farmaceutycznym.

Po raz pierwszy  podjęliśmy współpracę z firmą Pharmeko Sp. z o.o., która zbiera rośliny i surowce naturalne wykorzystywane do przemysłu farmaceutycznego. Dlatego dzieci w czasie zajęć oraz podczas spacerów z rodzicami zbierały kasztany nieuszkodzone i wolne od pleśni, po czym  składały je w przewiewnych workach siatkowych. Akcja została zakończona, zbiory zabrał organizator ku uciesze uczniów dumnych z osiągniętego wyniku. Jak na pierwszy raz wynik jest bardzo dobry . Akcja w szkole była przyjęta pozytywnie, z dużą pomocą uczniów i rodziców, którzy cieszyli się, że mają ważny powód do wyjścia na spacer z dzieckiem. Z  największym zapałem kasztany zbierali uczniowie klas 4
- 6.

Czekamy na wygraną, bowiem spośród najbardziej oddanych sprawie szkół zostaną wylosowane dwie nagrody, a będą nimi urządzenia na place zabaw.


 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn