Lampiony na dzień Świętego Marcina

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

Uczniowie klas V wraz z nauczycielką Panią Katarzyną Królikowską, w ramach nauki języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej, stworzyli przepiękne latarenki na dzień Świętego Marcina. Poznając niemiecką historię i kulturę, tak jak dzieci w Niemczech, własnoręcznie wykonali bardzo znany symbol święta, które obchodzone jest 11 listopada, w dzień imienin Świętego Marcina. Niemieckie dzieci uczestniczą wtedy w uroczystym pochodzie, niosąc wykonane przez siebie lampiony i śpiewając pieśni o Świętym Marcinie. Nasi uczniowie również nauczyli się piosenki: „Ich geh mit meiner Laterne”, a świętowanie nowej tradycji sprawiło im dużo radości.

Katarzyna Królikowska