Miła wiosno, dobra wiosno, wracaj do nas już…!!!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

To nie był jeszcze prawdziwie wiosenny dzień - słońce nieśmiało walczyło z chmurami, rześki wietrzyk plątał włosy, trzeba było ominąć niejedną kałużę, ale… Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole metaforycznie przywołali wiosnę i  na chwilę, w samo południe, dzięki nim zagościła ona na kolskich ulicach i na skwerku przed gmachem szkolnym.

Oprócz nieznikających z ich twarzy uśmiechów, wyśmienitych humorów i rozpierającej ich olbrzymiej porcji energii przywitali swoją ulubioną porę roku czymś jeszcze... Dedykowali jej swój dzisiejszy, niecodzienny "look" - to dla niej ta soczysta zieleń i energetyczna żółć sukienek, spódniczek, T-shirtów i spodni, to dla niej wianki, kokardy i kwiaty we włosach, to dla niej naręcza tulipanów i wstążek z bibuły... Dla niej w końcu piękne, śmiejące się od ucha do ucha słoneczka, trzymane wysoko przez dumnie kroczących w wiosennym korowodzie pierwszaków. Jednak dla miłośników wiosny to ciągle było za mało.

Obok bogactwa kolorów i uśmiechniętych twarzyczek mieli dla niej jeszcze jedną niespodziankę - wszyscy, jak jeden mąż, chcieli, aby wiosna ich usłyszała. Chóralnie, jak się okazało... Zainicjowali więc - specjalnie dla niej, trwający 45 minut koncert na wiele głosów. Radosnym okrzykom towarzyszyły więc trąbki, piszczałki, grzechotki, bębenki, dzwonki i gwizdki. A biorąc pod uwagę pomysłowość uczniów, można zaryzykować twierdzenie, że oryginalnych instrumentów było znacznie więcej.

Tak, uczniowie i nauczyciele spod znaku TRÓJKI mieli dziś całkiem udany dzień. W ich sercach zagościła wiosna, radość i nadzieja na piękne słoneczne dni. Czekamy z niecierpliwością na jej pełny rozkwit, aby móc zanucić sobie: „Wiosna, wiosna ... Wiosna, ach to ty...”.

artykuł zredagowała: Katarzyna Łojewska