Ustanówmy razem rekord!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W ubiegłym roku mali ratownicy z naszej „Trójki” odnieśli niewątpliwie duży sukces, zdobywając III miejsce w Polsce w konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zawody zorganizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbyły się 18 maja w Warszawie.

Konkurs „Ratujemy i Uczymy Ratować” podzielony był na 3 etapy. Pierwszy polegał na przygotowaniu prac plastycznych dotyczących pierwszej pomocy. Po ocenieniu prac z każdego województwa wyłonionych zostało 6 szkół, które rywalizowały ze sobą podczas półfinałów. W przypadku drużyny z Koła, zawody odbyły się 19 kwietnia w Borowie. Tam reprezentacja z „Trójki” zajęła I miejsce. W czasie półfinałów młodzi ratownicy rywalizowali w konkurencjach ruchowych z elementami pierwszej pomocy. W zawodach uczestniczyło 450 dzieci (z każdego województwa 6 pięcioosobowych zespołów).

W finale w Warszawie spotkało się 16 szkół reprezentujących poszczególne województwa, walczących podobnie, jak w przypadku II etapu w konkurencjach ruchowych, zawierających elementy pierwszej pomocy. Wówczas ostatecznie mali ratownicy z SP3 ulegli tylko swoim rówieśnikom z Zespołu Szkół w Orle (woj. podlaskie) i ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu (woj. małopolskie) zajmując III miejsce w Polsce.

W najbliższym czasie włączając się w akcję „Cała Polska Uczy Ratować” przystąpimy do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Wydarzenie to przewidziane jest na 16 dzień października 2013 roku (rozpoczęcie o godz. 12.00) i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej na jak największej ilości fantomów, przez jak największą liczbę osób w całej Polsce. Akcja ta ma trwać pół godziny i będzie można ją śledzić na bieżąco na kanale YouTube.

Ustanówmy razem rekord!