Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

Dzień Wszystkich Świętych, to dzień szczególny, dzień zadumy i refleksji. Wspominamy wszystkich, którzy żyli pośród nas, a już odeszli do wieczności. Święto to w Polsce kojarzy się przede wszystkim z odwiedzaniem cmentarzy, na których spoczywają nasi bliscy, modlitwą za nich i zapalaniem zniczy na grobach.
    Nauczyciele z naszej szkoły również dbają o to, aby pamięć o ludziach, których nie ma już wśród nas była przekazywana następnym pokoleniom. Pomnik stojący przed naszą szkołą, obok którego przechodzimy codziennie, poświęcony jest pedagogom z powiatu kolskiego poległym w czasie II wojny światowej, którzy z narażeniem życia uczyli swoich wychowanków patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Uczniowie naszej szkoły od osiemnastu lat opiekują się tym miejscem. Zgodnie z wieloletnią tradycją, 31 października złożyli kwiaty i zapalili znicze składając hołd tym, którzy oddali swoje życie w służbie dla Polski.