Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016
 
 
 


8 października br. minęła sto piąta rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Każde dziecko, każdy dorosły wie, kim była ta sławna kobieta. Nie każdy jednak wie, że ta znana poetka była także nauczycielką i opiekunką. Kochała dzieci, uczyła je i wychowywała. To właśnie szczególnie dla nich i o nich tworzyła swoją poezję. Wiele szkół w Polsce obrało ją swoja patronką. Nasza szkoła także ma zaszczyt uczyć się od wielu już lat pod jej duchową opieką.

Dzień Edukacji Narodowej to piękne święto, w którym młodzi składają życzenia i wyrazy wdzięczności nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty. Z tej także okazji młodzi miłośnicy literatury, muzyki i tańca przygotowali spektakl, który w szczególny sposób przypomniał wielką i piękną postać Marii Konopnickiej. Widzowie mogli poznać cały życiorys poetki, poznać jej twórczość, korespondencję i zaangażowanie w kształcenie dzieci i młodzieży.


Piękna scenografia, kostiumy i rekwizyty doskonale uzupełniły atmosferę przedstawienia i ułatwiły występującym na scenie młodym artystom wywołanie u widzów wzruszenia. Gorący aplauz po zakończeniu był najlepszą oceną.



Dzień później, w
czwartek spektakl mogli obejrzeć także uczniowie starszych klas naszej szkoły.

 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn