„Bieg po zdrowie”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W naszej szkole odbywa się bieg po zdrowie, a zawodnikami są uczniowie klasy 4a. Zawody rozgrywane są co dwa tygodnie na dystansie 45 minut, bo tyle trwa lekcja… Brzmi bardzo sportowo, w rzeczywistości „Bieg po zdrowie” to nazwa Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej. W zajęciach edukacyjnych uczestniczy klasa 4a od marca do maja 2017 roku. Na zajęciach uczniowie zapoznali się ze szkodliwością palenia, nauczyli się jak odmawiać, kiedy ktoś namawia do zapalenia papierosa. Dowiedzieli się, że tak naprawdę palenie jest niemodne, ponieważ pali coraz mniej Polaków.

Poniżej prezentujemy zdjęcia poradników „Jak odmawiać, kiedy ktoś namawia do zapalenia papierosa”, które uczniowie wykonali w formie scenek i komiksów.

Przypominamy o konkursie plastycznym na temat: PALENIE JEST NIEZDROWE. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, szczegóły w ogłoszeniu w e-dzienniku.

(psycholog szkolny: Marcin Wasiak)