Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

17 grudnia uczniowie klas pierwszych odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Już na samym początku wszyscy byli pod wrażeniem tej cudownej krainy do której wchodzili przez tunel pełen świateł.

Nasi milusińscy zobaczyli Krainę Bajek, w której przewodniczką była Śnieżka. Na początek opowiedziała historię o Kocie w butach, następnie zaprowadziła wszystkich do chatki Siedmiu Krasnoludków, po czym dotarła do domku Babci, gdzie zaraz pojawił się Czerwony Kapturek. Przewodniczka Śnieżka nie
omieszkała też pokazać dzieciom miejsca z postaciami Jasia i Małgosi. Na koniec bajkowej przygody dzieci odwiedziły Królową Śniegu, która była przepiękna! … ale niestety miała serce z lodu.

Bajki bajkami, ale gdzie ten upragniony Święty Mikołaj?!

Na bok zmartwienia! W końcu nasi uczniowie dotarli do jego chaty. No tak, ale tam go nie było! Szukali więc dalej aż doszli do Sali Tronowej.

Tam – na wielkim tronie – czekał sam Święty Mikołaj!

Na początku zapytał, czy wszystkie dzieci były grzeczne i czy na pewno zasłużyły na prezenty? Odpowiedź mogła być jedna! Oczywiście, że TAK! W związku z czym otrzymały miłe upominki.

Na zakończenie dzieci złożyły swojemu ulubieńcowi świąteczne życzenia
i obiecały, że w Nowym Roku zawsze będą grzeczne.

Obiecanki…    Oby się spełniły!