To już 20. „Sprzątanie Świata”!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W tym roku wspólnie "Odkrywamy Czystą Polskę"!

„Sprzątanie Świata” to polska edycja międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W naszym kraju „Sprzątanie Świata” zainicjowała w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.

Celem akcji jest promowanie ochrony środowiska, czyli zachęcenie do dbania o środowisko i racjonalnego gospodarowania odpadami. W tym roku przypada 20-ta, jubileuszowa edycja akcji, a szczególny nacisk położony jest na elektrośmieci i ich prawidłowe zbieranie. Urządzenia elektryczne i elektroniczne są bowiem zbudowane z materiałów, które można ponownie wykorzystać, pod warunkiem poddania ich właściwemu procesowi odzysku.

Nasza szkoła również bierze aktywny udział w tego rodzaju przedsięwzięciach, czego dowodem są corocznie prowadzone akcje proekologiczne „Sprzątania Świata” oraz uczestnictwo w takich programach i akcjach ekologicznych, jak: „Stań po zielonej stronie mocy” i „Światowy Dzień Ziemi”.

Na zdjęciach poniżej uczniowie naszej szkoły podczas akcji sprzątania pobliskich terenów wokół naszej placówki (piątek, 20 września 2013r.).