Radosny czas Świąt Bożego Narodzenia

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

Pisaliśmy już o tym nieraz, że dobre zwyczaje oraz pielęgnacja tradycji będących dorobkiem naszej kultury narodowej, również tych związanych z różnymi świętami stanowią nieodłączny element edukacji w naszej szkole. Wobec tego z wielkim szacunkiem i pieczołowitością kultywujemy nasze dziedzictwo kulturowe organizując apele związane ze świętami narodowymi, różne uroczystości czy występy przedświąteczne, które tworzą niepowtarzalną atmosferę i wnoszą do naszych serc wiele radości.

Tak też było w tym roku. W okresie przedświątecznym, rozpoczętym sympatycznym zwyczajem mikołajkowym, przygotowaliśmy przedstawienie jasełkowe, które w dniu 18 grudnia uświetniło artystycznie wigilię szkolną. Przy świątecznie nakrytym stole zasiedli wraz z dyrekcją nauczyciele naszej placówki, pracownicy administracyjni, emerytowani nauczyciele „Trójki” oraz goście honorowi: burmistrz naszego miasta - pan Stanisław Maciaszek, przewodniczący rady miasta - pan Artur Szafrański, prezes ZNP Koło - pan Mieczysław Pusty oraz radny powiatu kolskiego – pan Grzegorz Fiałkowski.

Dzień później, 19 grudnia ten sam występ jasełkowy obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Po świątecznym przedstawieniu odbyły się wigilie klasowe. Młodzież podzieliła się opłatkiem, zasiadła do pięknie zastawionych stołów, by przy dźwiękach nastrojowych kolęd spożyć przygotowane przez siebie świąteczne potrawy.

Było naprawdę miło i radośnie.