XIII Integracyjny Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży – Koło 2015

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Podstawowym celem festiwalu było zainteresowanie uczniów problematyką ich niepełnosprawnych rówieśników, zaznaczenie obecności placówki kształcenia specjalnego w rodzinnym mieście oraz integracja podczas wspólnych występów oraz ich wzajemnego przeżywania i oglądania.

Publiczność miała okazję zobaczyć występy siedmiu grup teatralnych. Z naszej szkoły na festiwalu zaprezentowała się klasa Ia w inscenizacji pt. „Cztery Pory Roku”. Za wyjątkowy wyraz artystyczny i piękne kostiumy zespół z „Trójki” otrzymał „Złotą Laskę”.

Opiekunami uczniów uczestniczących w festiwalu były panie: Ilona Szczecińska i Sylwia Rakowska.

Podczas festiwalu zostały przedstawione również wyniki rozstrzygnięcia XIII edycji Konkursu Plastycznego „Mój niepełnosprawny kolega”.

Nagrodzeni w kategorii uczniów klas I – III:

wyróżnienie – ALICJA ZIÓŁKOWSKA z kl. II D,
wyróżnienie – JACEK GRALIŃSKI z kl. I A.

Nagrodzeni w kategorii uczniów klas IV – VI:

II miejsce – KARINA ŁADOWSKA z kl. IV A,
wyróżnienie – AMELIA JABŁOŃSKA z kl. IV B.

Opiekunowie:
                                                                                                        Maria Chojnacka