Żegnaj szkoło!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Minął kolejny rok nauki i znów następny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły, by rozpocząć nowy etap edukacji w szkole gimnazjalnej.

W związku z tym faktem, w dzień przed ogólnym zakończeniem roku szkolnego 2015/2016, w sali wychowania fizycznego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego a tym samym edukacji w szkole podstawowej tegorocznych szóstoklasistów.

Dla nowych abiturientów, ich rodziców i nauczycieli naszej placówki był to dzień wyjątkowy – uroczysty i radosny a zarazem pełen zadumy i refleksji. Już od rana, o godz. 9:00 spotkaliśmy się na ostatniej próbie (generalnej) w celu dopracowania występów artystycznych do perfekcji, a później udaliśmy się do swoich domów przygotować piękne stroje i fryzury, by uroczystym wyglądem podkreślić doniosłość chwili i wydarzenia.

Szkolna akademia rozpoczęła się o godz. 16:00. W pierwszej części uroczystej gali głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Jolanta Wąsowicz, która w swoim wystąpieniu w asyście wicedyrektor, Pani Grażyny Trocińskiej i wychowawców klas VI pogratulowała naszym uczniom ukończenia szkoły podstawowej i życzyła dalszych sukcesów w gimnazjum. Wyrazy szacunku potwierdzone listami gratulacyjnymi wręczonymi w obecności wszystkich zebranych skierowała również do rodziców absolwentów, dziękując za owocną współpracę w realizacji celów dydaktyczny i wychowawczych.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas szóstych zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne – recytatorskie i muzyczne (wokalne, taneczne i gry na instrumentach muzycznych). W ten sposób udowodnili, że maja wiedzę i umieją ją wykorzystać w praktyce.

Myślą przewodnią do przygotowania akademii ukończenia szkoły podstawowej przez szóstoklasistów był wiersz „Most” Leopolda Staffa.

„Nie wierzyłem
Stojąc nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń,
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że go przeszedłem.”

Uroczystość uwieńczyło wykonanie refleksyjnego utworu „Hallelujah” w wersji instrumentalnej zagranej przez nasze utalentowane uczennice - skrzypaczki (na zdjęciu poniżej), podczas którego niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.