Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Święto Pluszowego Misia 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017
 
 
 


Mały, duży, bury, kolorowy, milutki czy z kokardką... Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia „Teddy Bear”.


Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek, tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA jest obchodzone 25 listopada.W tym roku szkolnym obchody misiowego święta zorganizowała biblioteka szkolna. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się:

- konkurs plastyczny „Pluszowy miś”,
- konkurs na wierszyk lub rymowankę „Mój miś”,
- klasowy quiz wiedzy o misiach,
- wystawa książek, których bohaterem jest miś,
- prezentacja własnych misiów.


Konkurs plastyczny przeznaczony był dla wszystkich uczniów. Uczestnicy konkursu  mieli za zadanie wykonać prace plastyczną  w technice wydzieranki z gazet, która przedstawiała pluszowego misia. Powstało mnóstwo pięknych, z których trudno było wyłonić najpiękniejsze.

W kategorii uczniów klas I – III przyznano nagrody:

I MIEJSCE – NORBERT RUS z kl. 2 C,
I MIEJSCE – BARTOSZ KARNIKOWSKI z kl. 2C,
II MIEJSCE – HUBERT DARUL z kl. 2C,
II MIEJSCE – JAN PLUCHRAT z kl. 2C,
III MIEJSCE – KATARZYNA LASOTA z kl. 3C,
III MIEJSCE – MAJA ŻYLIŃSKA z kl. 2A.


Wśród uczniów klas IV – VI nagrodzono:

I MIEJSCE – FIONA PAWLAK z kl. 5A,
II MIEJSCE – BARTOSZ CIURZYŃSKI z kl. 6A,
III MIEJSCE – ADAM ANTKIEWICZ z kl. 5A.

   
Najładniejsze wierszyki o misiu napisały: ANNA PRZYBYSZ z kl. 2B i ALEKSANDRA KRAWCZYK z kl. 5A.

Quiz wiedzy o misiach najlepiej napisała klasa 4 B, dla której przygotowano słodką niespodziankę.
    
W tym wesołym dniu prawie wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego pluszowego misia i mogły go zaprezentować kolegom. W czasie przerw międzylekcyjnych najmłodsi bawili się misiami. To było miły i radosny dzień! 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn