ABC ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Dnia 28 marca 2017 roku odbyło się szkolenie dla wszystkich uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania prowadzone przez dietetyczkę - Panią Karolinę Bednarowicz.

Podczas spotkania dzieci miał okazję dowiedzieć się dlaczego warto odżywiać się zdrowo, dbać o różnorodność posiłków, unikać nadmiaru soli i cukru oraz dlaczego należy jeść dużo warzyw i owoców. Pani dietetyk przekonywała dlaczego
należy pić dużo wody i że pomaga ona usunąć z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii oraz transportuje składniki odżywcze do wszystkich komórek naszego ciała.

Uczniowie zdobyli wiedzę na temat ważności pierwszego i drugiego śniadania, które daje im siłę i energię do nauki i pracy. Prowadzącej zadano bardzo dużo mądrych i ciekawych pytań na temat zdrowych produktów i przekąsek.

Wszyscy mamy nadzieję, że zdobytą wiedzą dzieci podzielą się ze swoimi rodzicami.