Wiosenne warsztaty w Castoramie

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Dnia 28 marca 2017 roku klasa 5a wraz z opiekunami Grażyną Trocińską i Aleksandrą Szacowną-Błaszczyk uczestniczyła w niezwykle rozwijających i ciekawych warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę.

Ideą tych zajęć  jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, rozbudzanie pasji do majsterkowania. W ramach warsztatów prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Wszystkie materiały dydaktyczne, surowce, narzędzia  i  odzież  ochronną zapewniają organizatorzy.

Przed przystąpieniem do pracy uczniowie założyli ochronne fartuchy i zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego używania narzędzi oraz instrukcją wykonania drewnianej zabawki. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy pod czujnym okiem Pana Tomka i Pana Kamila.  Podczas majsterkowania nieodzowna okazała się współpraca i wzajemna pomoc.

Efekty działań były wspaniałe!!! Każde dziecko złożyło kolorową, własnoręcznie pomalowaną zabawkę. Spod ich rąk wyszły przepiękne drewniane tiry z naczepami pełnymi bali drewna. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, drobne upominki oraz oczywiście własnoręcznie wykonane  zabawki. To były wspaniałe i jakże kreatywne zajęcia.