"Warszawa da się lubić..."

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W dniu 12 listopada 2013r. odbyła się SKO-wycieczka do Warszawy dla uczniów uczestniczących w konkursach SKO.

Uczniowie przeszli Trakt Królewski, zwiedzili Zamek Królewski - jego piękne komnaty i wystawy. Uczestniczyli również w ciekawym pokazie składającym się z trzech części: historia, zniszczenie i odbudowa Zamku. Była to dokumentacja losów Zamku podczas II wojny światowej i okoliczności podjęcia decyzji o odbudowie gmachu. Pokaz multimedialny odbył się w historycznych Piwnicach - skąd uczestnicy wycieczki przesłali elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami.

Najwięcej czasu uczniowie spędzili w Centrum Nauki Kopernika. Tam też zwiedzający mieli okazję zapoznać się z niecodziennym sposobem przekazywania wiedzy poprzez pokazy, doświadczenia i zabawę. Tu należy zaznaczyć, że tego typu uczenie się i poznawanie rzeczywistości od dawna uznawane jest za najskuteczniejszą metodę wyzwalania zainteresowań. Tu każdy znalazł coś dla siebie np. Teatr Wysokich Napięć, wystawę Wszechświat i cząsteczki, czy Park Odkrywców. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zakończyliśmy w Planetarium Niebo Kopernika pokazem "Czas Komety" oraz filmem 3D "Początek ery kosmicznej".

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.