MAJOWE ŚWIĘTA BIAŁO-CZERWONYCH 2020

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2019/2020

(praca graficzna autorstwa Julii Tomczyk, uczennicy klasy 8b)

MAJOWE ŚWIĘTA BIAŁO-CZERWONYCH...
w normalnych warunkach, będąc w szkole, zgodnie z dobrymi zwyczajami pielęgnowanymi w naszej placówce, te święta uczcilibyśmy uroczystym apelem. Miał on odbyć się w czwartek 30 kwietnia br.

Niestety, w związku z obecną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa musimy pozostać w swoich domach i kultywować nasze narodowe tradycje w inny sposób – jaki?  Na przykład poprzez aktywność twórczą – poetycką, wokalną lub plastyczną, przelewając na kartę papieru (także z wykorzystaniem nowoczesnych technik informatycznych), to co jest w naszej wyobraźni - w tym przypadku fascynację własną ojczyzną.

Nawiązując do powyższego, w ramach kształcenia na odległość z zakresu przedmiotu informatyka, uczniowie zaprojektowali własne plakaty tematycznie dotyczące MAJOWYCH ŚWIĄT BIAŁO-CZERWONYCH. Prace zostały wykonane w technice cyfrowej z wykorzystaniem aplikacji do tworzenia i edycji grafiki.

(Jarosław Kaźmierczak)

(praca graficzna autorstwa Gabrieli Lityńskiej,