Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Ślubowanie klas pierwszych 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017
 
 
 


Dnia 17 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Kole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Tego dnia 46 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego, pod okiem wychowawczyń. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli tradycyjne birety. Na uroczystość przybyli również rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków.

Na początek Dyrektor Szkołym, Pani Jolanta Wąsowicz skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubuję być dobrym uczniem
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę się uczył w szkole
jak kochać  Ojczyznę  
jak dla niej pracować , kiedy dorosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą
swym zachowaniem i nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.


Następnie uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przy pomocy symbolicznego ołówka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.


 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn