Betlejemskie Światło Pokoju 2017

Każdy mrok rozjaśni.
W Tobie jest życie,
Ono… zwycięża.

Przekazanie Światła z Groty Narodzenia Pańskiego zorganizowane zostało przez skautów po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, była to część wielkich, bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Wówczas akcja ta nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się żywym symbolem braterstwa, miłości, nadziei, pokoju i wiary. W tym roku, również nasi harcerze przyłączyli się do tej akcji i przez dwa dni wraz z przedstawicielami Komendy Hufca ZHP Koło, rozwozili Betlejemskie Światło Pokoju do kolskich urzędów i firm. Przybyło Ono również w mury naszej szkoły. Podczas odbywających się 22 grudnia 2018 roku Klasowych Wigilii, każdy kto chciał mógł zabrać światło do domu. Dziękujemy harcerzom za pełnioną służbę i mamy nadzieję, że obecność Betlejemskiego Światła Pokoju, jako adwentowego symbolu przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia stanie się w naszej szkole tradycją.