Jak ładnie udekorować stół wielkanocny?

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Udział w projekcie „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej” daje efekty. Uczennice z klasy IVc wykazały się myśleniem typowo kreatywnym, które zaowocowało oryginalnym i stosownym pomysłem. Dziewczynki Ola, Zosia i Oliwia  wyszły z inicjatywą podzielenia się  wiedzą na temat dobrych manier. Uznały, że jest to tak bardzo  przydatne w życiu co dziennym każdego człowieka. Dlatego postanowiły, ze zaprezentują zasady dobrego zachowania w miejscach publicznych swoimi starszym i młodszym kolegom. Na zajęciach z wychowawcą  przedstawiały zdobyte umiejętności.

Wiemy, że stoliczki nakrywają się same tylko w bajkach...

W rzeczywistości nakrycie i dekorowanie stołu może być równie proste i przyjemne, bo przede wszystkim liczą się pomysły i chęci. Co prawda do Wielkanocy zostało jeszcze trzy tygodnie, ale warto już teraz zastanowić się jak chcemy, aby wyglądał nasz stół wielkanocny.

Dodatkowo zajęcia z wychowawcą zostały urozmaicone i wzbogacone w inne atrakcje – spotkanie z przedstawicielem biznesu. Propozycje  dekoracji wielkanocnego stołu  oraz  jakie dodatki można  wykorzystać przedstawiła uczniom pani  Ewa Fiałkowska  reprezentująca „Kwiaciarnię Ewa”. Zieleń to kolor, który nieodmiennie kojarzy się z wiosną, dlatego warto go wykorzystać do dekoracji na Święta Wielkanocne. W tej aranżacji połączony został tylko z kolorem białym, dzięki czemu cała dekoracja jest dość minimalistyczna i spokojna kolorystycznie.